black-background

Live Meetings

Każdy użytkownik platformy Lex4you.pl może brać udział w dowolnej ilości Live Meetings czyli spotkań na żywo z ekspertami w formule online. Zawsze odnoszą się one do najbardziej aktualnych tematów wynikających z najnowszych zmian w przepisach. Nasi eksperci są do dyspozycji kilka razy w tygodniu o stałej porze, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem spotkań. Omawiają określony temat oraz odpowiadają na Państwa pytania.

Live Meetings dostępne są w ramach każdego z 4 oferowanych na platformie pakietów szkoleniowych

Najbliższy Live Meeting odbędzie się za:

0dni0godz.0min0s

Podczas Live Meeting możliwe jest zadawanie ekspertom pytań na żywo korzystając z udostępnionego w tym celu czatu.

— Przykłady Live Meetings

PIT 2019 i PIT 2020 po tarczy 1.0-4.0

Przedsiębiorcy z ledwością zapoznali się z obszernymi zmianami tzw. tarczy antykryzysowej, a ustawodawca zaskakuje kolejnymi jej wersjami. Jak to wpływa na rozliczenie roczne PIT za 2019 r. oraz za 2020 r.? Jak nie przegapić nowych możliwości? Zapraszamy do zapoznania się z treścią webinarium!

Zmiany w zakresie PPK dla firm z pierwszej grupy.

Firmy, które wdrożyły PPK mogą zawiesić wpłaty w razie wprowadzenia okresu przestoju ekonomicznego. Przybliżymy Państwu zasady tego mechanizmu oraz najnowsze interpretacje w tej materii publikowane przez PFR.

Inwestycja w nieruchomości stanowiącej obcy środek trwały – rozliczenie VAT

Webinarium ma na celu przekazanie wiedzy na temat rozliczania podatku VAT odnośnie inwestycji w obcym środku trwałym. Temat często budzi wątpliwości począwszy od zasad odliczania podatku naliczonego, poprzez właściwe opodatkowanie nieodpłatnego przekazania lub sprzedaży nakładów właścicielowi nieruchomości. Czy trzeba dokonać korekty od nakładów przy zakończeniu użytkowania nieruchomości będącej obcym środkiem trwałym oraz jaki jest okres korekty podatku naliczonego? Jakie są zasady wyceny inwestycji w obcym środku trwałym dla celów podatku VAT i podatku dochodowego w momencie ich nieodpłatnego przekazania czy sprzedaży właścicielowi nieruchomości. Jeżeli interesuje Państwa ten temat, serdecznie zapraszamy na webinarium.

— Co wyróżnia tę formę zdobywania wiedzy?

Możliwość zadawania ekspertom pytań w czasie rzeczywistym, korzystając z udostępnionego w tym celu czatu.

Zawsze najbardziej aktualne tematy i komentarze wynikające z najnowszych zmian w przepisach i trwających jeszcze procesów legislacyjnych.

Stała dostępność materiałów dzięki regularnie uzupełnianemu harmonogramowi spotkań z ekspertami oraz rejestrowaniu każdego Live Meeting i udostępnianiu go później na platformie.

Kolejne Live Meetings:

Rozbieżności interpretacyjne związane z tym tematem stały się w ostatnim czasie zmorą podatników VAT. W obiegu istnieje wiele interpretacji indywidulanych i orzeczeń sądów administracyjnych, które różnie oceniają fakt wynajmu lokalu mieszkalnego na rzecz innego podmiotu gospodarczego, pomimo iż cel wynajmu jest taki sam, czyli mieszkalny. W zamieszaniu interpretacyjno-orzeczniczym pojawiają się różne wizje opodatkowania VAT. Wpływa to negatywnie na sytuację usługodawcy oraz usługobiorcy. Dodatkowo kontrowersje budzą skutki podatkowe nieodpłatnego zakwaterowania w takim lokalu swoich pracowników. Webinarium ma na celu przedstawienie najnowszych interpretacji oraz orzeczeń w tym zakresie. Serdecznie zapraszamy.

Prowadzący:
Michał Krawczyk
Ekspert w zakresie podatków, VAT i CIT,
procedury kontroli podatkowej

Prowadzący:
Michał Podsiedlik
Ekspert prawa pracy

Przypomnieć należy, że obecnie zaliczenie do kosztów podatkowych rat leasingu samochodów osobowych jest limitowane do kwoty 150 000 zł. Ograniczenie to nie dotyczy jednak umów leasingu zawartych do końca 2018 roku. Przepis przejściowy jednak pozbawia tych preferencji, jeżeli po 31 grudnia 2018 r. umowa leasingu została zmieniona. W związku z epidemią COVID-19 wielu podatników dokonało zmian harmonogramu spłaty leasingu. Jaki wpływ takie zmiany mają na rozliczenie podatku dochodowego? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym stanowiskiem Ministerstwa Finansów w tym zakresie.

Prowadzący:
Michał Krawczyk
Ekspert w zakresie podatków VAT i CIT oraz
procedury kontroli podatkowej

Zaproponuj nowy temat spotkania

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.