Praktyczne aspekty oraz najnowsze wyjaśnienie Ministerstwa Finansów dotyczące nowej struktury JPK_V7 zawierającej deklarację i ewidencję VAT oraz istotna zmiana struktury JPK_FA.

Current Status
Niezapisany
Price
Dostępne w ramach pakietu
Get Started

Szkolenie ma na celu przedstawienie szczegółowych praktycznych informacji o nowej strukturze logicznej JPK_V7, która zastąpi zarówno deklarację VAT-7(K) jak i dotychczasową strukturę ewidencji VAT – czyli JPK_VAT. Zakres został dodatkowo wzbogacony o najnowsze wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, które rozwiewają wątpliwości wynikające z niejasnej treści przepisów, a także nieścisłości zapisów struktury JPK_V7.

Celem szkolenia jest omówienie nie tylko teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych aspektów prezentacji transakcji w nowej strukturze JPK na przykładach zaprezentowanych w pliku demonstracyjnym.

W związku z przepisami tzw. Tarczy Antykryzysowej, bez względu na rozmiary działalności, wszyscy podatnicy VAT czynni będą dostarczać JPK_V7 za okresy rozliczeniowe od października 2020 r. Od tego momentu podatnicy VAT czynni zamiast tych dwóch dokumentów, składać będą jedynie JPK_V7M(K)

Ekspert przedstawia specyficzne i zróżnicowane możliwości korygowania struktury JPK_V7 oraz nowe sankcje jakie zostały przewidziane w związku z błędami popełnionymi w części ewidencyjnej. Końcowo,  omówione zostaną również najważniejsze zmiany, które zostały wprowadzone w strukturze JPK_FA, a które de facto dotyczą struktur dostarczanych za okresy od lipca 2016 r.

 

Program szkolenia obejmuje m.in. takie kwestie jak:

  1. Omówienie zawartości struktury JPK_V7M(K);
  2. Jeden plik, dwa dokumenty podatkowe – skutki prawne;
  3. Najnowsze wyjaśnienia Ministerstwa Finansów dotyczące struktury JPK_V7;
  4. Zasady korygowania JPK_V7M(K);
  5. Korekta inicjowana przez organ podatkowy – zasady i procedura nakładania kar 500 zł za błędy popełnione wJPK_V7M(K);
  6. Nowe sankcje karne skarbowe związane ze struktura JPK_V7;
  7. Zasady wykazywania w JPK_V7M(K) faktur do paragonów oraz faktur uproszczonych;
  8. Omówienie zawartości struktury JPK_FA po zmianach od 2020 r;
  9. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów dotyczące struktury JPK_FA.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią szkolenia.

Czas trwania szkolenia: 3 h 33 min.